ادامه دادن تئاتر نمایش اعتراف مجموعه

ادامه دادن: تئاتر نمایش اعتراف مجموعه مشاهیر رسانه ای شهاب حسینی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی نقش مهم میکروب‌های سالم روده در کم کردن بیماری‌های قلبی

پژوهشگران انگلیسی می‌گویند، میکروب‌های سالم روده، نقش مهمی در کم کردن خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بر عهده دارند.

نقش مهم میکروب‌های سالم روده در کم کردن بیماری‌های قلبی

نقش مهم میکروب های سالم روده در کم کردن بیماری های قلبی

عبارات مهم : دیابت

پژوهشگران انگلیسی می گویند، میکروب های سالم روده، نقش مهمی در کم کردن خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس الرت، پژوهش ها نشان داده اند که داشتن میکروب سالم روده می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی را در موش ها کم کردن دهد. اکنون، پژوهش جدیدی که در “دانشگاه ناتینگهام” (University of Nottingham) انگلستان انجام شد، نشان می دهد که این عنوان در مورد انسان ها هم صدق می کند.

نقش مهم میکروب‌های سالم روده در کم کردن بیماری‌های قلبی

بیشتر افراد می دانند که فشار خون بالا، کلسترول اوج و سیگار کشیدن، از عوامل مبتلا شدن به بیماری قلبی هستند ولی این عوامل، در آینده نگری بیماری قلبی جوانان، زنان و بعضی گروه های قومی تاثیری ندارند.

شاید میکروبیوم ضعیف روده، همان عامل خطری باشد که در پی آن هستیم.

پژوهشگران انگلیسی می‌گویند، میکروب‌های سالم روده، نقش مهمی در کم کردن خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بر عهده دارند.

یکی از روش های ارزیابی خطر حمله یا سکته قلبی، سنجش مشکل سرخ رگ ها هست. این سنجش موسوم به “سختی سرخ رگ ها” (arterial stiffness)، ارتباط زیادی با کلسترول اوج یا سیگار کشیدن ندارد ولی رابطه آن به التهاب بدن، بسیار نزدیک است.

التهاب، تصویر العمل معمول بدن به جراحت است ولی هنگامی که بیش از حد اوج باشد، دیگر تصویر العمل به جراحت محسوب نیست و می تواند موجب بیماری های بسیاری مانند التهاب مفصل و اگزما شود. پژوهش ها نشان داده اند که هرچه التهاب بدن شخص بالاتر باشد، خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی و تصلب سرخ رگ ها زیاد است.

اخیرا، چندین بررسی بالینی مشخص کرده اند که التهاب، عامل مهم گسترش بیماری قلبی و سخت شدن سرخ رگ ها است.

نقش مهم میکروب‌های سالم روده در کم کردن بیماری‌های قلبی

در یک پژوهش، به داوطلبان، دارویی داده شد که التهاب را کم کردن می دهد و به این ترتیب، تعداد حملات قلبی در افرادی که به یک حمله قلبی دچار شده است بودند، کم کردن یافت.

بهبود باکتری روده

به نظر می رسد این میکروب ها که در روده ما زندگی می کنند، نقش مهمی در پیشگیری از میزان بیماری هایی داشته باشند که در اثر التهاب ایجاد می شوند. پژوهشگران دریافته اند در چنین بیماری هایی، کمبود انواع باکتری های سالم روده و در نتیجه وجود گونه های کمتری از میکروب، به چشم می خورد.

پژوهشگران انگلیسی می‌گویند، میکروب‌های سالم روده، نقش مهمی در کم کردن خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بر عهده دارند.

این بررسی تازه نشان داد زنانی که زیاد به مشکل شریان مبتلا هستند، تنوع میکروب کمتری در روده خود دارند و تنوع میکروب در زنان دارای عروق سالم تر، زیاد است.

علاوه بر این، میکروب های دیده شده است در سطوح بالاتر خون افرادی که عروق سالم تری دارند، ماده سودمندی تولید می کنند. پژوهش های پیشین نشان داده بودند که این ماده موسوم به ” indoleproprionic acid”، سطوح پایین خطر مبتلا شدن به دیابت را آینده نگری می کند. هنگامی که شخصی رژیم غذایی با فیبر اوج داشته باشد، باکتری روده، میزان بیشتری از این ماده را تولید می کند.

نقش مهم میکروب‌های سالم روده در کم کردن بیماری‌های قلبی

پژوهشگران دریافتند که تقریبا علت ۱۰ درصد میزان مشکل سرخ رگ، میکروب های روده و ماده تولید شده است به وسیله آنهاست. در مقابل، سطح کلسترول، سیگار کشیدن، دیابت و اضافه وزن، علت کمتر از دو درصد خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بودند.

این نتیجه بسیار جالب است لیکن علی رغم خطرات ژنتیکی که در برابر آنها کاری از ما ساخته نیست، می توان میکروب های روده و ماده ای که تولید می کنند را عوض کردن داد.

یکی از راه های تاثیر گذاشتن بر میکروب های روده، خوردن باکتری های سالم است که با مصرف غذاهای پروبیوتیک یا پیوند مدفوع، امکان پذیر می شود.

این روش، در یک بررسی آزمایشگاهی جهت افراد مبتلا به دیابت کاربرد داشت. در این بررسی، دانشمندان، میکروب روده افراد سالم را به افراد مبتلا به دیابت پیوند انتقال دادند. بعد از چند هفته، دیابت اصلاح یافت و میکروب های روده عوض کردن کردند. چنین آزمایش هایی را می توان جهت درمان بیماری قلبی و بیماری های دیگر نیز به کار گرفت.

روش دیگر، عوض کردن غذاست. هنگامی که یک رژیم غنی از امگا ۳ – که در ماهی یا روغن موجود است – یا فیبر – که در میوه ها و سبزیجات و به خصوص غذاهایی مانند نان گندم، آجیل، جو، لوبیا و شکلات تلخ وجود دارد- داشته باشیم، باکتری سالم روده، رشد بهتری خواهد داشت.

نسخه مهم این پژوهش، در مجله ” Conversation” به چاپ رسید.

واژه های کلیدی: دیابت | میکروب | باکتری | بیماری | میکروب | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs