ادامه دادن تئاتر نمایش اعتراف مجموعه

ادامه دادن: تئاتر نمایش اعتراف مجموعه مشاهیر رسانه ای شهاب حسینی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات نخستین بار پاگلزدورف به من گفت &quot/ ، هلیکوپتر&quot، هاشمیان

وحید هاشمیان راجع به دنیای مربی‌گری در فوتبال آلمان با خبرگزاری این کشور گفت‌وگو کرد. 

نخستین بار پاگلزدورف به من گفت &quot/ ، هلیکوپتر&quot، هاشمیان

هاشمیان: نخستین بار پاگلزدورف به من گفت "هلیکوپتر"

عبارات مهم : آلمان

وحید هاشمیان راجع به دنیای مربی گری در فوتبال آلمان با خبرگزاری این کشور گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری آلمان، وحید هاشمیان این روزها هدایت تیم زیر ۱۷ ساله های هامبورگ را بر عهده دارد، به همین خاطر او مصاحبه ای را با این رسانه آلمانی انجام داده است که در زیر می خوانید:

نخستین بار پاگلزدورف به من گفت &quot/ ، هلیکوپتر&quot، هاشمیان

هلیکوپتر برگشته هست. وحید هاشمیان، مهاجم سال های نه چندان دور، در حال حاضر هدایت تیم زیر ۱۷ ساله های هامبورگ را بر عهده دارد. آخرهای دهه “۹۰” بود که نام هاشمیان در فوتبال آلمان مطرح شد. او از کشور عزیزمان ایران به فوتبال آلمان آمد و تلاش کرد که بتواند اثرگذاری بالایی از خود داشته باشد. هاشمیان عملکرد خوبی هم در بوخوم از خود به نمایش گذاشت. او زمانی که در بوخوم بازی می کرد یکی از عالی ترین بازیکنان بوندسلیگا شده است بود. حالا وحید هاشمیان ۴۱ ساله از دنیای مربیگری می گوید. جایی که کار سختش را با حضور در تیم های منطقه ای و جوانان آلمان شروع کرده است.

* تیم زیر ۱۷ ساله های هامبورگ در حال حاضر بعد از شش بازی بدون شکست، در رده سوم بوندسلیگای جوانان در شمال قرار دارد. نظرتان راجع به شروع خوب تیم تان چیست؟

ما شروع خیلی خوبی داشتیم و من از این عنوان رضایت دارم. تیم با استعداد و خوبی در اختیار دارم ولی پیشرفت و پرورش بازیکنان هنوز آن طور که می خواهم نشده است.

وحید هاشمیان راجع به دنیای مربی‌گری در فوتبال آلمان با خبرگزاری این کشور گفت‌وگو کرد. 

* توصیه قوت تیم تان را چه می دانید؟

تعادل و هماهنگی خوبی بین خطوط دفاع و حمله داریم. ما هر لحظه می خواهیم یک فوتبال مالکانه را ارائه دهیم و باید خیلی سریع دروازه حریف را باز کنیم. هنگامی که که حریف توپ را در اختیار دارد ما باید عمل را نشان دهیم نه تصویر العمل را و من این ها را نقاط قوت تیمم می دانم.

* آیا بازیکنان جوان شما می دانند که روزگاری لقب “هلیکوپتر” را داشتید و شما را با این لقب می شناسند؟

از آنها این پرسش را نکرده ام و نمی دانم ولی فکر می کنم آنها از توانایی ضربات سر من خبر داشته باشند و این عنوان را بدانند.

نخستین بار پاگلزدورف به من گفت &quot/ ، هلیکوپتر&quot، هاشمیان

* اصلا چه شد که لقب “هلیکوپتر ” را به شما دادند؟

بیشتر به خاطر توانایی در ضربات سر بود که این لقب را به من دادند. من جهت زدن ضربات سر نیاز به وقت زیادی نداشتم که از زمین جدا شوم. یک بار فرانک پاگلزدورف به من گفت که تو مثل هلی کوپتر می مانی. از آن وقت به بعد “هلیکوپتر” لقب من شد.

وحید هاشمیان راجع به دنیای مربی‌گری در فوتبال آلمان با خبرگزاری این کشور گفت‌وگو کرد. 

* از بین مربیانی که داشته اید، فرد خاصی است که او را به عنوان الگو که تاثیر بالایی بر روی شما داشته است نام ببرید؟

با مربیان بزرگی کار کرده ام و از همه آنها چیزهای زیادی یاد گرفتم. با فرانک پاگلزدورف یکی از تیم هایی بودیم که در بوندسلیگا با سه مهاجم بازی می کردیم و من فلسفه مربی گری او را دوست داشتم. فلیکس ماگات، مربی ای بود که خیلی تاکید روی کارهای سخت و فیزیکی داشت، اوالد لینن، مربی خیلی دوست داشتنی ای بود و او با بازیکنان در هانوفر رابطه خیلی دوستانه و خوبی داشت. از نظر انگیزشی هم چیزهای زیادی از پیتر نووی رور یاد گرفتم. هنوز هم با او در ارتباط هستم و اغلب به صورت تلفنی با هم راجع به پرسشها مختلفی صحبت می کنیم.

* از تفاوت های فوتبال کشور عزیزمان ایران و آلمان جهت ما می توانید بگویید؟

نخستین بار پاگلزدورف به من گفت &quot/ ، هلیکوپتر&quot، هاشمیان

من سالهای آخر فوتبال خودم را در کشور عزیزمان ایران سپری کردم و باید بگویم که پیشرفت های خیلی خوبی در کشور عزیزمان ایران اتفاق افتاده است ولی همچنین از نظر امکانات و ساختار فوتبال کشور عزیزمان ایران خیلی با کشوری مثل آلمان عقب هست. البته کشور عزیزمان ایران از نظر فوتبالی استعدادهای خیلی خوبی دارد.

* چه هدفی در دنیای مربیگری دارید؟

من برنامه مدون و خوبی جهت خودم در دنیای مربیگری دارم و دوست دارم این برنامه ها را جلو ببرم. خوشبختانه خیلی سریع مدرک مربیگری خودم را گرفتم و الان به این فکر می کنم که روزی بتوانم در بوندسلیگا مربیگری کنم. جهت رسیدن به این نشانه باید تا جایی که می شود تجربه کاری خودم را اوج ببرم و حضور در لیگ های منطقه ای و جوانان در آلمان عالی ترین راه جهت رسیدن به این نشانه است.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | فوتبال | فوتبالی | بازیکنان | هلیکوپتر | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs