ادامه دادن تئاتر نمایش اعتراف مجموعه

ادامه دادن: تئاتر نمایش اعتراف مجموعه مشاهیر رسانه ای شهاب حسینی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

دربی ۸۵ با شرایط متفاوتی در هفته دهم برگزار می شود و هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در این بازی از مربیانی خارجی استفاده می‌کنند. 

شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

عبارات مهم : خارجی

دربی ۸۵ با شرایط متفاوتی در هفته دهم برگزار می شود و هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در این بازی از مربیانی خارجی استفاده می کنند.

به گزارش مهر، سرخابی های پایتخت کشور عزیزمان ایران در هفته دهم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند تا هشتاد و پنجمین دیدار این دو تیم در تاریخ تقابل های ارزش شکل بگیرد. دو تیم در حالی جهت این دیدار آماده می شوند دو سرمربی خارجی هدایت این دو تیم را عهده دار هستند. در هشتاد و چهار دیدار گذشته، این دو تیم یکبار دیگر چنین شرایطی را تجربه کرده بودند و هر دو تیم از مربیانی خارجی روی نیمکتشان استفاده کردند. این اتفاق در دربی شماره ۱۹ روی داد. دیداری که در تاریخ دوم بهمن ۱۳۵۵ برگزار شد و دو تیم در آن به نتیجه مساوی یک-یک رسیدند.

شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

* شفر، مربی سیزدهم

در تاریخ تقابل های گذشته دو تیم از دربی شماره یک تا دربی شماره ۸۴، سیزده مربی خارجی هدایت این دو تیم را تجربه کرده بودند و وینفرد شفر آلمانی چهاردهمین مربی خارجی است که سرمربیگری یکی از این دو تیم را در دربی ها بر عهده گرفته است.

آلن راجرز، ایوان کونوف، یورگن گده، استانکو پابلکوویچ، وینگو بگوویچ، راینر زوبل، مصطفی دنیزلی، زلاتکو کرانچار و برانکو ایوانکوویچ مربیان خارجی تیم پرسپولیس در دربی هستند و از آن طرف هم رایکوف، جگیچ، سکوموروخوف و کخ مربیانی بودند که روی نیمکت استقلال حضور در دربی را تجربه کرده بودند. شفر نیز تازه ترین خارجی فوتبال کشور عزیزمان ایران است که دربی را تجربه می کند.

دربی ۸۵ با شرایط متفاوتی در هفته دهم برگزار می شود و هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در این بازی از مربیانی خارجی استفاده می‌کنند. 

* چهارمین آلمانی

قبل از شفر سه آلمانی حضور در دربی بعنوان سرمربی را تجربه کرده بودند که سهم پرسپولیس ۲ و سهم استقلال یک مربی بود. رولند کخ تنها مربی آلمانی بود که تا قبل از شفر هدایت استقلال را تجربه کرده بود. ولی در تیم پرسپولیس یکبار زوبل و یکبار هم یورگن گده بعنوان سرمربی روی نیمکت این تیم در دربی نشسته بودند. شفر در واقع چهارمین مربی آلمانی است که در نقش سرمربی در دربی حضور پیدا می کند.

* مربیان آلمانی در دربی برنده نبودند

تاکنون سه بار آلمانی ها بعنوان سرمربی در دربی حضور داشتند که در هیچ کدام از آنها برنده نشده اند. استقلال تنها یک دربی با مربی خارجی تجربه کرده و در همان یک بازی رولند کخ برابر تیمی که علی پروین هدایت آن را عهده دار بود با تساوی یک-یک متوقف شد.

شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

زوبل یکی از مربیان آلمانی پرسپولیس در تقابل با استقلالی که هدایت آن بر عهده امیر قلعه نویی بود با حساب ۳ بر ۲ مغلوب شد و یورگن گده دیگر مربی آلمانی پرسپولیس در برابر استقلالی که منصور پورحیدری هدایت آن را بر عهده داشت تن به شکست ۳ بر یک داد. در این میان مربیان آلمانی پرسپولیسی صد در صد در دربی ها شکست خورده اند و تنها مربی آلمانی استقلال تن به تساوی داده هست. شاخصه دربی هایی که یک سر آنها مربیان آلمانی قرار داشتند پر گل بودن آنها هست.

* کروات ها با اختلاف در صدر

دربی ۸۵ با شرایط متفاوتی در هفته دهم برگزار می شود و هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در این بازی از مربیانی خارجی استفاده می‌کنند. 

در بین مربیان خارجی که دربی پایتخت کشور عزیزمان ایران را تجربه کرده اند، کروات ها با ۶ مربی نسبت به دیگر کشورها در صدر جدول قرار دارند. استانکو، بگوویچ، کرانچار و برانکو کروات هایی بودند که روی نیمکت پرسپولیس نشستند و جهت استقلال هم رایکوف و ولادیمیر جگیچ دو مربی کرواتی بودند که هدایت آنها را عهده دار بودند.

* یک مربی دو رگه

البته ولادیمیر جگیچ را باید یک مربی دو رگه با میل به زیاد به یوگسلاوی سابق دانست. وی از والدینی اهل کشور یوگسلاوی متولد شده است بود ولی متولد و بزرگ شده است کشور آلمان بود که البته اصلیت این مربی یوگسلاو محسوب می شود.

شفر، چهاردهمین مربی خارجی و چهارمین مربی آلمانی حاضر در دربی

* آلمانی ها بعد از کروات ها در رده دوم

از نظر تعداد، مربیان آلمانی بعد از کروات ها دومین ملیتی هستند که مربیان ارزش روی نیمکت سرخابی ها نشسته اند. با احتساب شفر، چهار مربی آلمانی در دربی های پایتخت کشور عزیزمان ایران روی نیمکت نشسته اند. دو مربی روس، یک مربی ترکیه ای و یک مربی مربی انگلستانی دیگر مربیان خارجی هستند که در تاریخ پنجاه ساله دربی روی نیمکت این دو تیم نشسته اند.

* بیشترین تعداد مربیگری

رایکوف با ۱۵ بار نشستن روی نیمکت استقلال برابر پرسپولیس از این حیث در بین همه مربیان خارجی رکورد دار است و او بیشترین دربی را بعنوان یک مربی خارجی تجربه کرده هست. بعد از رایکوف، آلن راجرز با ۷ بار مربیگری جهت پرسپولیس در دربی ها در جایگاه دوم قرار دارد.

* عالی ترین و بدترین نتیجه مربیان خارجی

​بهترین نتیجه ای که در دربی ها به وسیله یک مربی خارجی گرفته شده، دربی تاریخی شهریور سال ۵۲ بود که آن دیدار با نتیجه ۶ بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت. در آن بازی آلن راجرز سرمربی پرسپولیس و رایکوف سرمربی استقلال بود. در این بازی راجرز عالی ترین نتیجه دربی را در بین مربیان خارجی گرفت و بدترین نتیجه هم به نام رایکوف ثبت شد.

واژه های کلیدی: خارجی | نیمکت | سرمربی | استقلال | استقلال | پرسپولیس | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs