ادامه دادن تئاتر نمایش اعتراف مجموعه

ادامه دادن: تئاتر نمایش اعتراف مجموعه مشاهیر رسانه ای شهاب حسینی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خرق عادت اصولگرایان بعد از تجمع‌های اخیر

ماجرای روزهای اخیر آزمون بزرگی است جهت همه. از مردم گرفته تا حاکمیت و جریان‌های سیاسی. آزمونی که عیار مدافعان منافع ملی را معلوم می‌کند. بالاخره این زمستان می‌ر

خرق عادت اصولگرایان بعد از تجمع‌های اخیر

خرق عادت اصولگرایان بعد از تجمع های اخیر

عبارات مهم : خشونت

ماجرای روزهای اخیر آزمون بزرگی است جهت همه. از مردم گرفته تا حاکمیت و جریان های سیاسی. آزمونی که عیار مدافعان منافع ملی را معلوم می کند. بالاخره این زمستان می رود و رو سیاهی جهت آنانی می ماند که به جای آرام کردن معترضان به منافع جناحی خود می اندیشند. جهت آنانی که فضیلت عدالت خواهی را به خشونت آلوده کردند و جهت آنانی که قوه قهریه را راهکار برقراری آرامش می دانند.

به گزارش اعتماد؛ فارغ از اینکه کدام دست های پشت پرده از کجا و چگونه این ماجرا را رقم زدند؛ وقت چاره جویی هست. چاره ای از جنس همدلی، همگرایی و وحدت ملی. وحدت ولی به گفتن راحت است و جهت تحقق آن نیازمند درک صحیح از موقعیت در سه سطح مردم، فعالان سیاسی و حاکمیت هستیم. همین است که شاهدیم سیاسیون ریشه دار از هر گروه و جریانی، کدورت ها یا انتقادها را کنار گذاشته و همنوا شده است اند. تاکید می کنند که این راهش نیست. می دانند که به هم زدن نظم موجود، آن هم به وسیله عده ای که مشخص نیست چند درصد از آن مردم هستند و چند درصد از آن عوامل سازماندهی شده؛ تاوان سنگینی دارد. آنچه در سوریه اتفاق افتاد را آینه عبرت و دعواهای سیاسی را به وقت دیگری موکول کرده اند.

خرق عادت اصولگرایان بعد از تجمع‌های اخیر

بینش سیاسیون

پیش از اینها از اصلاح طلبان اصرار بود که به دنبال اصلاحات در چارچوب نظام هستیم و از گروه رقیب انکار. حالا ولی اشخاص شاخص این جریان با موضع گیری های صریح و دقیق ثابت کرده اند که این جریان سیاسی هیچ وقت راه خود را جدا نکرده و منافع ملی را نادیده نگرفته هست. عمده اصولگرایان که در تخریب دولت اعتدالی و رقبای اصلاح طلب خود از هیچ اقدامی فروگذار نکرده اند نیز در مواجهه با تجمعات اخیر منافع ملی را بر منافع جناحی خود ارجح دانسته اند. طرد شدن اقلیتی که در روزهای اول ماجرا هوای موج سواری در سر داشتند نیز ثابت می کند که کهنه کاران سیاسی از هر جناحی شرایط کنونی را حساس ارزیابی می کنند.

درک مردم

ماجرای روزهای اخیر آزمون بزرگی است جهت همه. از مردم گرفته تا حاکمیت و جریان‌های سیاسی. آزمونی که عیار مدافعان منافع ملی را معلوم می‌کند. بالاخره این زمستان می‌ر

نقش مردم ولی به اندازه مردان و زنان سیاست پررنگ هست. مردمی که از بعد یک تاریخ پر سختى ها و آسانى ها آمده و انتظار می رود در چنین بزنگاهی عالی ترین تصمیم را بگیرند. بدون شک خواسته ها و مطالبات به حقی دارند. از حق اعتراض گرفته تا دغدغه های معیشتی. به تعبیر رییس جمهور از «آب و نان» گرفته تا درخواست باز شدن فضا. خواسته ها و مطالبات مردم به هیچ وجه محل بحث نیست و حرف بر سر راه و روش هست. پرسشگری، مطالبه گری، عدالت خواهی و… اگر رنگ و بوی خون و خشونت بگیرد؛ مقصدی غیر از ترکستان ندارد. امروز همه مسوولان و مقامات تاکید می کنند که حق مردم جهت اعتراض محفوظ است و کافی است که از مسیر قانونی اقدام کنند. مردم تهران، مشهد، کرمانشاه، اصفهان، ایلام، دورود، ایذه و… نیز می دانند که همین رویکرد مسوولان حکم یک دستاورد بزرگ را دارد. به همین خاطر انتظار می رود که مسیر قانون را برگزیده و در سایه آرامش جهت تحقق مطالبات خود تلاش کنند.

صبر حاکمیت

مردم و فعالان عرصه سیاست اکنون در یک سوی میدان هستند و سوی دیگر حاکمیت. حاکمیتی که نباید آن را به دو بخش دولت و فراتر از دولت تقسیم کرد. نظام جمهوری اسلامی در آستانه چهل سالگی در طول حیات خود به واسطه عوامل متفاوت داخلی و خارجی شاهد شیوه عجیب، بی سابقه و خشنی از اعتراض یا اغتشاش بوده و ثابت کرده که به قدر کافی تجربه اندوخته هست. مدیریت این شرایط راحت نیست اگر دولت و سایر نهادهایی که در مجموع حاکمیت خوانده می شوند، تدبیر و پختگی مورد نیاز را نداشته باشند.

استفاده از قوه قهریه و عدم برخورد منطقی و آرام با معترضان اعم از مردم معترض و سوءاستفاده گران، مساله را حتما پیچیده تر می کند. پاسخ خشونت را با صبوری دادن؛ مورد نیاز است و قابل تحسین. مردم و فعالان سیاسی نیز انتظار دیگری ندارند. بدون شک دولت و نهادهای دیگری که در مجموع حاکمیت خوانده می شوند، قدر بینش و موقعیت سنجی مردمی که کورکورانه با جمعیت در خیابان همراه نشده و سیاسیونی که می دانند اکنون وقت آویختن به ریسمان منافع ملی است را می دانند و این قدرشناسی را با برخورد صبورانه و غیرخشونت آمیز به نمایش می گذارند.

خرق عادت اصولگرایان بعد از تجمع‌های اخیر

واژه های کلیدی: خشونت | سیاسی | سیاسیون | اصولگرایان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs