ادامه دادن تئاتر نمایش اعتراف مجموعه

ادامه دادن: تئاتر نمایش اعتراف مجموعه مشاهیر رسانه ای شهاب حسینی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث به دزدی 30 کیلو طلا و هزاران دلار ، دیوارچین&quot، اعتراف باند &quot

چند نفر از بازماندگان باند مخوف موسوم به «دیوار چین» که طلافروش‌های کیفی و دلافروش‌های سیار را نقره داغ کرده بودند در تازه‌ترین بازجویی، به سرقت‌های دیگری نیز ا

اعتراف باند "دیوارچین" به دزدی 30 کیلو طلا و هزاران دلار

عبارات مهم : دیوار

چند نفر از بازماندگان باند مخوف موسوم به «دیوار چین» که طلافروش های کیفی و دلافروش های سیار را نقره داغ کرده بودند در تازه ترین بازجویی، به دزدی های دیگری نیز اعتراف کردند.

کشور عزیزمان ایران نوشت: اواسط خرداد امسال یک مرد طلافروش که جهت خرید طلا از شهرستان نقده – آذربایجان غربی- به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمده بود، بعد ازخرید یک کیلو و 200 گرم طلا از یک طلافروشی در بازار، همراه دوستش سوار برخودروی مسافربر شدند تا به شهرشان برگردند. ولی هنوز چند کیلومتری دور نشده بودند که لاستیک ماشین پنچر شد و راننده جوان به ناچار کنار خیابان توقف کرد. ولی همان موقع 4 مرد خشن که سوار بر دو موتورسیکلت بودند به آنها حمله کردند و بعد از مجروح کردن مرد طلافروش همه طلاهایش را در چشم به هم زدنی به دزدی بردند.

پس از شکایت مرد میانسال، تحقیقات پلیسی دراین باره شروع شد. در حالی که هیچ رد و سرنخی از دزدان کیف طلا در دست نبود، کارآگاهان با شکایت های مشابه دیگری از طرف طلافروشانی روبه رو شدند.

به دزدی 30 کیلو طلا و هزاران دلار ، دیوارچین&quot، اعتراف باند &quot

تشابه دزدی ها این فرضیه را پیش روی کارآگاهان قرارداد که حمله به طلافروش ها به وسیله اعضای یک باند صورت می گیرد. بنابراین تیم پلیس با رصدهای اطلاعاتی و بررسی بانک تصویر پلیس، هویت سه نفر از اعضای باند را شناسایی و در عملیاتی ضربتی آنها را دستگیر کردند.

تحقیقات نشان داد سردسته این باند و دو نفر از همدستانش، از بازماندگان باند موسوم به «دیوار چین» هستند. اعضای باند دیوار چین، سال ها قبل خریداران طلا یا دلار را شناسایی می کردند و بعد از تعقیب آنها با ترفندهای متفاوت و با ترساندن چاقو و قمه از آنها دلارها و طلاهای ارزش را به دزدی می بردند. سردسته این باند بعد از دستگیری اعدام شد و سایر اعضای این باند به خاطر جرایم متعددی که داشتند به حبس های طولانی مدت محکوم شدند. ولی سه همدست بازمانده باند بعد ازمحاکمه با حکم دادگاه هریک به 17 تا 20 سال حبس محکوم شدند.اما چندی قبل از وقوع دزدی ها، آنها با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده است ولی جرایم خود را از سرگرفته بودند.

چند نفر از بازماندگان باند مخوف موسوم به «دیوار چین» که طلافروش‌های کیفی و دلافروش‌های سیار را نقره داغ کرده بودند در تازه‌ترین بازجویی، به سرقت‌های دیگری نیز ا

در حالی که تعداد مالباختگان اعضای باند تبهکاران به 6 نفر رسیده بود، کارآگاهان احتمال دادند تعداد دزدی های این 3 سارق بیشتراست. از همین رو بازجویی های فنی ادامه یافت و در نهایت متهمان به 6 دزدی مسلحانه مقرون به آزار نیز اعتراف کردند.

یکی از متهمان گفت: «من وهمدستانم به دنبال آزادی موقت از زندان، باند جدیدی تشکیل دادیم. البته شگردمان مثل شگرد باند دیوار چین بود. بعد از بررسی های لازم، برابر صرافی ها و طلافروشی ها «زاغ زنی» می کردیم و با مشاهده طعمه های مناسب به تعقیب آنها می پرداختیم. اگر خیابان خلوت بود از شگرد «خفه کنی» استفاده می کردیم و طلاها و دلارها را به دزدی می بردیم و اگر موقعیت مناسب نبود، آنها را تعقیب می کردیم و با شگرد تصادف ساختگی، راه را بر آنها می بستیم و با ترساندن قمه و چاقو دزدی ها را انجام می دادیم. در این مدت از 12 نفر دزدی کرده ایم و 30 کیلو طلا و هزاران دلار به چنگ آورده ایم.

واژه های کلیدی: دیوار | اعتراف | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs